Masz pytania?

Zadzwoń: 500 170 518

Stacja Artystyczna Rynek

Stacja Artystyczna Rynek istnieje od kwietnia 2013 roku i prowadzona jest przez Stowarzyszenie GTW przy wsparciu Centrum Kultury Victoria w Gliwicach. Mieści się w samym centrum miasta – na gliwickim Rynku (Rynek 4-5).

fot. Grzegorz Ożga

W Stacji Artystycznej Rynek odbywają się m.in. wystawy, wernisaże, oprowadzania autorskie i kuratorskie, warsztaty, wykłady, prelekcje, spotkania autorskie, szkolenia, koncerty, prezentacje festiwalowe, pokazy filmowe, spektakle teatralne oraz akcje społeczne. 

 

Nasze imprezy i wydarzenia kulturalne są skierowane do wszystkich grup wiekowych i mieszkańców naszego miasta i regionu. Stacja Artystyczna Rynek jest rozpoznawalną i pozytywnie kojarzoną marką. Mamy osiągnięcia na polu animacji społeczno-kulturalnej lokalnej społeczności. 

 

Tworzą się u nas zintegrowane grupy zainteresowań, które ustawicznie się rozszerzają. Dzięki dobrej opinii, jaką wyrobiliśmy sobie wśród naszych gości i partnerów, jesteśmy polecani jako silny ośrodek sprzyjający ludziom z pasją, artystom i animatorom. 

 

Podtrzymujemy kontakty z zaprzyjaźnionymi organizacjami i artystami oraz nawiązujemy nowe, co sprawia, że nieustannie się rozwijamy i poszerzamy naszą ofertę kulturalną.