Masz pytania?

Zadzwoń: 500 170 518

Placówka wsparcia dziennego

Stowarzyszenie GTW od 2004 prowadzi projekty i programy pedagogiki ulicy. Obecnie prowadzimy placówkę w dzielnicach Zatorze oraz Śródmieście.

 

W poprzednich latach były to:

Pedagodzy ulicy wychodzą do młodzieży i dzieci po to, by zaproponować nowe, ciekawe i rozwojowe formy spędzania ich wolnego czasu. Nasi podopieczni to dzieci i młodzież, dla których ulica stała się jednym z podstawowych środowisk wychowania.

 

Pracujemy metodą mini-projektów, które polegają na tym, że przez pewien okres czasu zajmujemy się tematem interesującym dla dzieci, realizując tym samym kilka celów wychowawczych. Staramy się by pedagodzy, poznając dzieci, wspierali ich naukę oraz indywidualny rozwój – obserwując podopiecznych, definiują ich talenty i nieodkryte dotąd umiejętności, a w przyjacielskiej atmosferze wspierają w indywidualnych potrzebach. Dzięki pomocy wolontariuszy organizujemy dla dzieci indywidualne spotkania, podczas których uczą się, poprawiają swoje oceny i rozwijają talenty. Możliwości Stowarzyszenia pozwalają na to, by zainteresowane dzieci trenowały profesjonalnie piłkę nożną i wspinaczkę.

 

Ponadto staramy się organizować akcje na rzecz naszych ulic i osiedli: sadziliśmy już kwiaty, zamalowywaliśmy wulgarne graffitti, fotografowaliśmy nasze osiedle, by potem ukazać jego najciekawsze miejsca na wystawie.