Masz pytania?

Zadzwoń: 500 170 518

Mobilna Szkoła

W kwietniu 2018 roku Stowarzyszenie GTW dołączyło do projektu Szkoła Mobilna. Starania o to zajęły nam ponad rok. Jesteśmy czwartą organizacją w Polsce, która posługuje tym specjalnie zaprojektowanym do pracy na ulicy narzędziem edukacyjnym, skonstruowanym z tablic szkolnych, skomponowanych w formie wielkiego pudła umieszczonego na kółkach, co umożliwia dość swobodne i sprawne przemieszczanie się. Dlatego Szkoła dotrzeć może do wszelkich zakamarków miasta: na podwórka kamienic, skwerków, parków, boisk, czyli wszędzie tam, gdzie zbierają się dzieci. Jej tablice rozsuwają się teleskopowo na długość kilku metrów. Można po nich mazać kredą jak po zwykłych szkolnych tablicach. Można ponadto przytwierdzać do nich ponad 300 wymiennych, kolorowych paneli edukacyjnych, na których znajdują się gry i zabawy z zakresu: higieny, podstawowej wiedzy szkolnej, praw dziecka, profilaktyki uzależnień, zdrowego żywienia etc. Zadania opracowane są w specjalny sposób, aby dzieci mogły (nawet nieświadomie, poprzez zabawę) zdobywać podstawowe informacje, których im często brakuje i ćwiczyć swoje umiejętności oraz wzmacniać swoją samoocenę.

Ponadto organizacja Mobile School – Streetwize objęła nasz zespół streetworkerów programem couchingowym oraz treningowym, na który dotąd złożyły się specjalnie przygotowane materiały edukacyjne, dwa treningi prowadzone przez ekspertów z Belgii oraz indywidualne wsparcie i diagnostykę naszych działań.

 

Szkoła Mobilna to nie tylko samo narzędzie, ale filozofia, bardzo spójna z wizją GTW. Zgadzamy się, że głównym zadaniem streetworkerów jest zauważenie i rozwijanie mocnych stron każdego napotkanego dziecka, wzmacnianie jego poczucia własnej wartości oraz wspieranie indywidualnego rozwoju.

 

Sesje odwoływane są w razie niepogody lub kiedy Szkoła, w wyjątkowych sytuacjach, jedzie na inne ulice. Oferujemy sesje edukacyjne na wydarzeniach, typu festyny i imprezy tematyczne. Zapraszamy do współpracy wolontariuszy.