Masz pytania?

Zadzwoń: 500 170 518

PUNK GENERATION 2021

Szósta edycja festiwalu (w 2020 nie odbył się z powodu obostrzeń związanych z COVID-19), który na stałe zagościł na gliwickiej scenie muzycznej! PG to bardzo duża dawka muzyki punk rockowej w wydaniu zespołów grających od wielu lat i nowych, które mocno zaznaczyły swoje istnienie w muzycznym świecie, ale i literatura. Tego możemy się spodziewać podczas dwóch październikowych dni. Niespodzianką będzie darmowe czasopismo nawiązujące do wydawanych w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych „fanzinów” prezentujące zdjęcia ze wszystkich edycji festiwalu, rozdawane uczestnikom podczas koncertów.

 

23.10.2021- Gliwice, CKS Mrowisko, Klub Spirala
Otwarcie klubu 18:00, start 18:30
Bilety w przedsprzedaży 45,00 zł w  dniu koncerty 60,00 zł

Włochaty – legenda polskiego muzycznego podziemia punkowego, mają na swoim koncie kilka albumów, które sprzedały się w kilkusettysięcznych nakładach. Po raz pierwszy wystąpią w Gliwicach.
Hańba – nowa, muzyczna odsłona punk rocka, zespół nawiązuje do przedwojennych pieśni rewolucyjnych granych na ulicach i podwórkach w swojej twórczości wykorzystuje teksty m.in. . Tuwima, Brzechwy i Broniewskiego. Laureat Paszportów Polityki.
Rottweiler – absolutny top w latach dziewięćdziesiątych i jeden z najbardziej znanych w środowisku zespół z Gliwic. Po latach milczenia w oryginalnym składzie zagrają tylko dwa koncerty na Punk Generation i w Bielsku miesiąc później.
Hiob Dylan – punkowy bard, grający na bałałajce, jego debiutancki album ukazał się na płycie winylowej i sprzedał w dwa dni.
Moira – grupa łącząca dwa kierunki muzyczne: punk i metal, niedawno ukazał się bardzo dobrze oceniany debiut płytowy zespołu.
Wielki Las – zespół, którego debiut płytowy w roku 2020 okazał się jedną z najpopularniejszych płyt w środowisku punkowym.
Wara! – melodyjny punk z wiodącym instrumentem –  trąbką, świetnie sprawdza się na koncertach.

 

 

 

09.10.2021 – Gliwice, CKS Mrowisko, Klub Spirala
Otwarcie klubu 19:00, start 19:30
Wstęp bezpłatny.

Spotkanie autorskie z Adą Lyons-Dąbrowską, autorką książki „Polski Punk 1978-84”, której premiera miała miejsce na początku lipca 2021. Książka w kompleksowy sposób ukazuje początki kontrkultury punk w Polsce, oprócz treści zawiera ponad 300 zdjęć i grafik z lat 1978-84 i jest jedynym takim wydawnictwem w naszym kraju.
Koncert zespołu Uliczny Opryszek przygotowany specjalnie na spotkanie autorskie. Składać się na niego będą cowery zespołów tworzących scenę punk w latach 1976-94.