Masz pytania?

Zadzwoń: 500 170 518

 
Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 10 do 15 lat na warsztaty teatralne, które zakończą się spektaklem wystawianym na scenie Forum! Zajęcia będą odbywać się we wtorki i czwartki w godzinach 16:30 – 18:00. Cykl warsztatów rozpocznie się 20 września a zakończy 17 grudnia br. Zajęcia prowadzić będą dwie doświadczone instruktorki w Centrum Rozwoju Dzieci i Młodzieży Bumerang oraz w plenerze.
 
Zajęcia są bezpłatne, dofinansowane z budżetu Miasta Gliwice.
 
Zajęcia rozpocznie integracja grupy za pomocą zabaw, co będzie kiełkować owocną i bezpieczną pracą nad końcowym pokazem.  Wspólnie wybierzemy fragmenty tekstów, wierszy i piosenek, którymi uczestnicy wykażą zainteresowanie. Następnie połączymy wybrane elementy w jeden scenariusz, w którym każdy będzie miał równorzędną rolę. Na kolejnych zajęciach w trakcie moderowanych przez instruktorki gier i zabaw improwizacyjnych zbudujemy sytuacje i zarys logiczny poszczególnych scen. Na tym etapie sukcesywnie będzie się odbywała nauka tekstu na pamięć. Każde zajęcia będą rozpoczynać się zabawą integracyjno-kreatywną mającą na celu pobudzenie wyobraźni.
 
W ramach zajęć wspólnie stworzymy spójną scenografię i rekwizyty do spektaklu, zgodne z pomysłami uczestników.
 
Zwieńczeniem warsztatów będzie pokaz efektów pracy na scenie FORUM. Uczestnicy wystąpią ze spektaklem przygotowanym w ramach warsztatów przed zgromadzoną publiką. 
 
ZGŁOSZENIA
 
Ilość miejsc jest ograniczona.
Prosimy o zgłaszanie uczestnictwa na adres e-mail: nabory@gtwgliwice.pl
W tytule wiadomości wpisz „Teatralny Boom”.