Masz pytania?

Zadzwoń: 500 170 518

Winter Reggae to jeden z najstarszych festiwali w naszym kraju (pierwsza edycja miała miejsce w roku 1985). Tegoroczna edycja z powodu pandemii odbędzie się bez bezpośredniego udziału publiczności. Zeszłoroczna edycja również odbyła się online i cieszyła się bardzo dużą oglądalnością. W sobotni wieczór zaprosimy publiczność z Polski i całego świata przed ekrany telewizorów, monitorów czy telefonów komórkowych.
 
Nowością będzie studio festiwalowe, w którym będziemy gościć wykonawców występujących na scenie.
 
Na żywo zagrają:
 
Cała Góra Barwinków – najważniejszy w naszym kraju reprezentant muzyki ska/reggae. Ich korzenie sięgają 1997 roku. Ich znakiem rozpoznawczym jest wysunięta na pierwszy plan, rozbudowana sekcja dęta. Trzykrotnie wystąpili na Przystanku Woodstock – w 2003, 2013 i 2018 roku oraz raz na Heineken Opener Festiwalu 2007 w Gdyni. Na swoim koncie mają niezliczoną ilość koncertów w kraju i za granicą (Niemcy, Czechy). Wydali 6 płyt długogrających, ostatni album „Pop goes ska” w troku 2020 na płycie winylowej (covery popowych artystów z lat 80-tych, m.in. Madonna, A-HA, w wersji ska), która od razu stała się „białym krukiem”. W serwisach streamingowych album jest bardzo popularny.
 
Dubska – to ośmioosobowa reggae orkiestra, która powstała w 1999 roku. Nazwa zespołu wywodzi się z fascynacji dwoma gatunkami muzyki jamajskiej „dub ” i „ska”. W 2005 roku zespół wydał swoją pierwszą oficjalną płytę pt. „Dubska”. W następnych latach zespół nagrał kilkadziesiąt piosenek wydanych na kolejnych płytach i EP'kach, zagrał kilkaset koncertów zarówno na małych klubowych scenach jak i na dużych festiwalach (Przystanek Woodstock, Ostróda Reggae Festiwal, Afryka i inne). Poza Polską występowali także w Niemczech, Austrii, Czechach i Grecji. 27.02.2021 zespół wyda nowy materiał pt. BDG ROOTS ROCKERS, który nagrał m.in. z gwiazdą hiphopu Biszem. Nagrania z tej płyty już goszczą na play listach radiowych.
 
Koncerty będą transmitowane bezpośrednio na facebooku festiwalu Winter Reggae i występujących zespołów. 
Usłyszymy największe przeboje ale też premierowe utwory!
 
Informacje o festiwalu na bieżąco można śledzić na facebooku wydarzenia.
 
Projekt finansowany z budżetu miasta Gliwice.
Partnerzy wydarzenia jest Stowarzyszenie GTW i Politechnika Śląska.