Masz pytania?

Zadzwoń: 500 170 518

Naszych psychologów każdy z Was miał okazję spotkać podczas warsztatów na zajęciach śródrocznych lub na obozach. Tym razem książka skierowana jest do trenerów, żeby wszystkie działania szły w jednym kierunku i każdy mówił jednym głosem (trener – rodzic – dziecko) 🙂

 

Poniżej kilka dobrych wskazówek na DOMOWY TRENING MENTALNY, które otrzymaliśmy od Kamila i Ewy.

Zachęcamy do wdrożenia dla zawodników kilku ćwiczeń w oparciu o Model KOP – Koncentracja / Opanowanie emocji / Pewność siebie.

 

1. Koncentracja:
– ćwiczenie Setka Game – 1-2 razy dziennie
 – oddech przeponowy + skupienie na wybranym punkcie 2-3 minuty (pełna koncentracja na danym elemencie przez 3 minuty – tym elementem nie może być włączony ekran)

 

2. Opanowanie emocji:
– poniżej link do programu CALMER – dzięki któremu Zawodnik może ćwiczyć oddech przeponowy – 2 razy w tygodniu po 3 minuty:
Calmer wersja 1.2

– Ćwiczenie Relaksacja Progresywna – instrukcja w linku – ćwiczyć 2 razy w tygodniu w pozycji leżącej. Możecie skorzystać ze skróconej wersji nagranej przez Kamila Radomskiego – również do pobrania z linku

 

3. Pewność siebie:
Wypisanie swoich 5 mocnych stron w dyscyplinie i 5 elementów do poprawy (w sumie 5). Warto uwzględnić umiejętności: fizyczne, techniczne, psychiczne i motoryczne. Wypisujemy każdy element na osobnej karteczce (na każdej 1 element). Składamy karteczki i wrzucamy do słoika – na każdy dzień losujemy 1 hasło i w tym dniu staramy się tą mocną stronę lub tą do poprawy wzmacniać w różnych codziennych działaniach.