Masz pytania?

Zadzwoń: 500 170 518

Podczas warsztatów „Oświetlenie w portrecie” prowadzonych w ramach XIII Gliwicki Offowy Festiwal Filmów Różnych GOFFR przez Radosława Czaplę uczestnicy uczyli się skupiać na świetle w portrecie i umiejętnym jego wykorzystywaniu. Dziewczyny ze starszej grupy aktywnie współpracowały ze sobą czego efektem było wiele dobrych zdjęć, wykonanych przez tą grupę. Grupa młodsza wykorzystując oświetlenie skupiła się na emocjach i relacjach w portrecie.

 

W ramach Festiwalu odbył się również pokaz filmów Reel Rock Film Tour, który wędruje po arenie międzynarodowej i krajowej, promując góry, wspinaczkę oraz kino sportowo-górskie. Filmy zostały zrealizowane przez zawodowych filmowców,  nagradzanych na najlepszych festiwalach świata, którzy są jednocześnie pasjonatami wspinania. Współorganizatorem pokazów Reel Rock 14 był Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju – najstarszy tego typu festiwal w naszym kraju i jeden z najbardziej liczących się na świecie.

 

Najmłodsi w Stacji Artystycznej Rynek mieli okazję uczestniczyć w warsztatach z Panem Totim i książką „Pan Toti i Tajemnicze Pudełko”.

 

Jury w składzie Marek Niewiarowski, Ewa Serwotka i Piotr Aptacy zakwalifikowali 9 filmów do głównego konkursu Festiwalu. W sobotę po pokazie filmów w Forum Inspirującyh Spotkań poznaliśmy laureatów GOFFRa. Jury przyznało nagrodę Grand Prix za film „Dziadek” w reżyserii Andrzeja Święcha oraz wyróżnienie za film „Bogdan i Róża” w reżyserii Mileny Dutkowskiej. Publiczność również wybrała swojego faworyta – film „Debiut” Marka Hajduka.

 

Festiwal zamknął zjawiskowy koncert NOONa z Tomaszem Mreńcą. Mamy nadzieję, że bawiliśmy się równie dobrze jak my!