Masz pytania?

Zadzwoń: 500 170 518

Gliwice, 08.09.2019, CKS Mrowisko ul. Pszczyńska 85, godz. 19:00 (otwarcie bram o godz. 18:00)
 
RENATA PRZEMYK POWRACA W GLANACH NA SCENĘ WRAZ Z KULTOWĄ PŁYTĄ „YA HOZNA”!
To już 29 lat mija od czasu ukazania się na polskim rynku albumu YA HOZNA Renaty Przemyk. Naszpikowana przebojami „Babę zesłał Bóg”, „Kochaj mnie jak wariat”, „Tańczę na stole” czy „Tortury” płyta okazała się jednym z najbardziej spektakularnych debiutów w historii polskiej muzyki rozrywkowej. O jej fenomenie stanowiło idealne połączenie poetyckiej wrażliwości z punkową energią, a wszystko to podlane folkowym sosem. Wielkim atutem są niepowtarzalne teksty Sławomira Wolskiego doskonale korespondujące z image artystki. Wyszło z tego arcydzieło, które pomimo upływu prawie trzydziestu lat wytrzymało próbę czasu. 2 maja 2017 roku, w ramach Festiwalu „3-majówka” we Wrocławiu, miało miejsce historyczne wydarzenie – powrót Renaty Przemyk w glanach, z przebojami z pierwszej płyty! Zgromadzona tam widownia miała okazję bawić się przy utworach, na które fani czekali przez ponad 20 lat! Koncert spotkał się z niesamowitym entuzjazmem publiczności, wśród której znaleźli się pierwsi fani Artystki, a ogromna energia płynąca z obu stron sceny, przyciągnęła także nowych słuchaczy! Po tak gorącym przyjęciu, Renata z zespołem przygotowała dla swoich fanów specjalny projekt koncertowy, który oferuje ogromne emocje i powrót do przeszłości pełnej wartościowej muzyki.  Na koncercie będzie okazja do wysłuchania wszystkich utworów z pierwszej płyty (w tym „Babę zesłał Bóg” czy „Protest dance”) oraz największych przebojów z pozostałych płyt Renaty, takich jak: „Aż po grób”, „Ten taniec”, „Zero” czy „Kochana”!
 
 
Renata Przemyk jest artystką niezwykłą, która od lat konsekwentnie podąża własną drogą, nie poddając się zewnętrznym wpływom, łącząc doskonałe kompozycje z nieszablonowymi pomysłami na aranżacje utworów. Twórczość Renaty Przemyk można określić jako niebanalną, melodyjną, ale zarazem błyskotliwie zaaranżowaną i przede wszystkim zagraną – piosenki w wykonaniu artystki angażują słuchacza nie tylko pod względem muzycznym, ale także zmuszają do skupienia się na przekazie niesionym przez słowa, nacechowane rzadko spotykanym na polskiej scenie muzycznej poetyckim urokiem. Artystka ma na swoim koncie wiele płyt i nagród, została doceniona zarówno przez krytykę jak i publiczność.
 
Impreza w ramach cyklu Alternative Nights In Gliwice, organizatorem jest Stowarzyszenie GTW przy wsparciu finansowym Samorządu Miasta Gliwice