Masz pytania?

Zadzwoń: 500 170 518

Mamy taką myśl, że w naszej placówce jest jeszcze wiele nieodkrytych talentów, również dziennikarskich, dlatego nasze wpisy będziemy tworzyć z samym podopiecznymi projektu. Słowem wstępu – realizujemy projekt „Można Inaczej – wsparcie dzieci i młodzieży poprzez utworzenie i prowadzenie placówek wsparcia dziennego w formie pracy podwórkowej”, który dofinansowują Fundusz Europejskie i Urząd Miejski w Gliwicach. Placówek jest sześć, a w związku z tym – cała masa projektów, wydarzeń i przygód.

 

Dziś prezentuje się placówka numer 5 – ok. ul. Chorzowskiej:

Jesteśmy najstarszą grupą w placówce wsparcia dziennego nr 5. Działamy w okolicach Szobiszowic i najczęściej spotykamy się 3 razy w tygodniu. Do naszej grupy doszły 2 nowe osoby, więc kolejny raz pracujemy nad wspólną integracją.W lutym zrobiliśmy wiele ciekawych rzeczy. Oprócz wyjść do aquaparku i do kina, wzięliśmy udział w szeregu ciekawych warsztatów z innymi grupami.

 

Wraz z Zatorzem jesteśmy w trakcie realizacji projektu recyclingowego. Podczas zajęć tworzyliśmy rzeźby z elektrośmieci. Ważniejszym jednak zadaniem było stworzenie grilla z bębna pralki. Jest już prawie gotowy! Rozwalaliśmy telewizory, rozkręcaliśmy radia, suszarki, prostownice i mikser. A wszystko po to, aby uzyskać jak najciekawsze części z urządzeń. Aktualnie pracujemy nad organizacją wystawy z udziałem naszych prac.

 

Ale nie jest to jedyny projekt, który realizowaliśmy z innymi grupami. Z PWD4 braliśmy udział w warsztatach z dramy. Uczyliśmy się co to jest kompromis, działaliśmy na typowych problemach, staraliśmy się rozwiązywać konflikty i znaleźć rozwiązania. Dzięki temu nauczyliśmy się rozpoznawać typowe problemy i radzić sobie z nimi bez użycia przemocy. 

 

Luty jest miesiącem, gdzie możemy całej grupie szerzej przedstawić indywidualne zainteresowania i umiejętności. Na samym początku wzięliśmy udział w warsztatach z układania kostki Rubika przygotowanych przez dwójkę uczestników! Nauczyliśmy się różnych wzorków, algorytmów, układania ścianek i na końcu chłopcy zorganizowali dla nas turniej. Za kilka dni przed nami kolejne warsztaty z piłki nożnej, hulajnogi i rysunku. Mamy nadzieję, że te spotkania będą dla nas udane, zdobędziemy nowe umiejętności i poznamy ciekawe alternatywy do spędzania czasu wolnego. 

 

Jak widać działamy bardzo aktywnie, rozwijamy się i chcemy poznawać świat! 

artykuł przygotowali: Mateusz, Mateusz , Nikola i pan Mateusz