Masz pytania?

Zadzwoń: 500 170 518

Mamy taką myśl, że w naszej placówce jest jeszcze wiele nieodkrytych talentów, również dziennikarskich, dlatego nasze wpisy będziemy tworzyć z samym podopiecznymi projektu. Słowem wstępu – realizujemy projekt „Można Inaczej – wsparcie dzieci i młodzieży poprzez utworzenie i prowadzenie placówek wsparcia dziennego w formie pracy podwórkowej”, który dofinansowują Fundusz Europejskie i Urząd Miejski w Gliwicach. Placówek jest sześć, a w związku z tym – cała masa projektów, wydarzeń i przygód.

 

Dziś prezentuje się placówka numer 2 – ok. ul. Chorzowskiej:

 

W lutym w PWD 2 działającej na Zatorzu działo się wiele różnych aktywności.

Po pierwsze cały czas walczyliśmy ze smogiem, tzn. robiliśmy zdjęcia „brudnym kominom” i przypominaliśmy sąsiadom czym powinno się palić w piecu.

Po drugie zadbaliśmy o pieski ze schroniska. Uczestniczyliśmy w „Biegu na 6 łap” w czasie którego wyprowadziliśmy dwa pieski, które na co dzień mieszkają w klatkach i rzadko kiedy wychodzą poza kojec. Pierwszy raz uczestniczyliśmy w takim wydarzeniu. Większość z nas bardzo to przeżyła. Ciężko patrzyło się na bezdomne pieski, które łakną kontaktu z człowiekiem.

Po trzecie – poznaliśmy od „a do z” Biblioforum. Zaczęliśmy współpracę z najciekawszą filią Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach. Podoba się nam, że jest zlokalizowana  w Centrum Handlowym, gdzie cały czas coś się dzieje. Co ważne zakończyliśmy projekt „Stworki z recyklingu”, co wtorek  tworząc wiele ciekawych postaci z odkurzacza, pralki i innych nieużywanych sprzętów. Udało Nam się nawet wspólnymi placówkowymi siłami zorganizować wernisaż naszych dzieł, które odbędzie się w kwietniu w Stowarzyszeniu „Melina”.

Poza tym braliśmy udział w warsztatach detektywistycznych organizowanych przez filię nr 17 MBP, w których zajęliśmy drużynowo 1 i 2 miejsce. Przyozdobiliśmy także  papierowymi talerzami drzwi siedziby Rady Osiedla Zatorze. Prawie na każdym talerzu znajduje się napis „GTW”. Bywaliśmy w kinie, restauracji, parku Chrobrego oraz na basenie .

 

Autorki: Julka i Dagmara