Masz pytania?

Zadzwoń: 500 170 518

Mamy taką myśl, że w naszej placówce jest jeszcze wiele nieodkrytych talentów, również dziennikarskich, dlatego nasze wpisy będziemy tworzyć z samym podopiecznymi projektu. Słowem wstępu – realizujemy projekt „Można Inaczej – wsparcie dzieci i młodzieży poprzez utworzenie i prowadzenie placówek wsparcia dziennego w formie pracy podwórkowej”, który dofinansowują Fundusz Europejskie i Urząd Miejski w Gliwicach. Placówek jest sześć, a w związku z tym – cała masa projektów, wydarzeń i przygód.

 

Dziś prezentuje się placówka numer 6 – Łabędy:

 

Ostatnie miesiące były pełne niespodzianek – w styczniu odwiedziliśmy teatr! Było bardzo ciekawie. Przedstawienie było o chłopcu, który nie umiał mówić, używał języka migowego. Teatr odwiedziliśmy dwukrotnie – w kolejnym spektaklu pokazany był pan, który nie lubił Świąt. Na koniec spektaklu dopiero przekonał się do Świąt, które spędził ze swoimi dziećmi. 

 

Bywamy też w restauracjach, gdzie uczymy się dobrego zachowania, manier, jakie przystoją kulturalnym dzieciom, musimy ładnie się ubrać. Najbardziej pamiętamy tę restaurację, w której na deser były czarno – białe lody z bitą śmietaną i sosem czekoladowym. 

 

Na basenie uczymy się nurkowania i skoków. W Walentynki zrobiliśmy wielkie serca oraz pudełka w prezencie dla naszych pań.

 

W lutym na Starych Łabędach rozdawaliśmy ulotki o tym, skąd bierze się smog. Na zajęciach dowiedzieliśmy się o tym sporo. Robiliśmy ostrzeżenia o tym, że palenie jest niezdrowe.

 

Przygotowujemy też przedstawienie, na próbach już mierzyliśmy stroje i makijaż. Przedstawienie będzie o zaginionej czarnej panterze, porwanej przez porywacza. Królowi – właścicielowi pantery, jest bardzo smutno, więc każe jej szukać wszędzie. O tym jak się ta przygoda skończy, będzie można się dowiedzieć na premierze! 🙂

 

Na zajęciach z dramy słuchamy muzyki klasycznej i mamy wiele nowych gier z panią Żanetą
i panią Kają. To jest naprawdę fajne.

Autorki: Dominika, Paulina i Wiktoria