Masz pytania?

Zadzwoń: 500 170 518

Gliwicka majówka to impreza dla wszystkich – Małych i Dużych, mieszkańców naszego miasta, ale nie tylko. Kultura, sport, wypoczynek – w tym dniu nikt nie powinien się nudzić! Na wszystkie imprezy wstęp jest bezpłatny, jedyne ograniczenie to zapisy.

Rynek, godz. 10.00
Rodzinna gra miejska „Poznajemy Gliwice” (obowiązują zapisy)
Zasady gry: Do gry miejskiej przystępują patrole rodzinne od 2 do 5 osób (w tym przynajmniej jeden dorosły i jedno dziecko w wieku 5-13 lat). Przewidywana ilość patroli – max 15. Celem gry jest poznanie ciekawych miejsc w Gliwicach i ich historii. Grę poprowadzą harcerze z Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej
Zapisy: Alicja Janicka

e-mail: alicja.janicka@gliwice.zhp.pl

tel.: 798-782-884

Turniej o Puchar Gliwickiej Majówki, godz. 9.00-15.00
Orlik Jasna, ul. Jasna 31 (obowiązują zapisy)

Maksymalna ilość drużyn: 8.
System gry: dwie grupy po 4 zespoły, następnie play off, bramkarz + 5 zawodników w polu + rezerwowi (max 10 osób). Na miejscu obsługa sędziowska, piłki do gry, woda dla zespołów, poczęstunek dla każdego uczestnika, medale i puchary dla 3 najlepszych ekip, nagroda dla zwycięzców.
Zgłoszenia: Darek Opoka

e-mail: d.opoka@gtwgliwice.pl ,
tel.: 500 170 516

Park Chopina, godz. 14.00-17.00
Gliwicki rekord grania na bębnach, prowadzenie – Kolektyw Foliba Music.
Na miejscu dostępne będą dla wszystkich chętnych bębny, ale mile widziany będzie każdy posiadający ten instrument! O godzinie 16:15 wspólnie bijemy gliwicki rekord grania na bębnach. Zapraszamy z własnymi kocami, karimatami i krzesełkami. W programie również warsztaty Tai Chi, warsztaty i stoiska dla najmłodszych, wegetariański food truck Barowóz oferujący smaczne falafele, lody Klapec, pyszna kawa z Kafo Kawiarnia, wata cukrowa, balony.
Wstęp wolny.

Rynek (obok podcieni pod Stacją Artystyczna Rynek), godz. 18.00 – 20.00
Koncert miejskich kapel: Illegal Boys i Warszawiaki – Trupa Teatralna
Wstęp wolny.

Stacja Artystyczna Rynek, godz. 20.00-23.00
Otwarcie wystawy THE BEATLES
Prelekcja i potańcówka przy muzyce The Beatles. Wydawałoby się, że o zespole The Beatles wiemy wszystko… No… prawie wszystko. Ale czy wiesz co wydarzyło się 9 listopada 1966 roku? Co usłyszał Russ Gibb dj podczas audycji Radia Detroit od dzwoniącego do niego tajemniczego słuchacza Toma? Dlaczego Paul McCartney zapuścił wąsy? Czy wiesz kim był William Campbell i dlaczego do rozwiązania pewnej daty zaszyfrowanej na słynnej okładce „Sgt. Pepper…” potrzebny będzie kawałek lustra? Na te i inne pytania odpowie nasz Gość – Adam Drewniok, wielki fan Beatelsów. Jeżeli interesujesz się historią Beatlesów; jeżeli lubisz ich muzykę; jeżeli chcesz posłuchać niesamowitych historii, a być może odkryć coś nowego – musisz koniecznie zarezerwować sobie 1-wszo majowy wtorkowy wieczór.
Po prelekcji potańcówka przy muzyce The Beatles.
Wstęp wolny.

Organizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna.
Projekt finansowany z budżetu Miasta Gliwice.