Masz pytania?

Zadzwoń: 500 170 518

Warsztaty odbywać się będą w każdy poniedziałek w Stacji Artystycznej Rynek, w godz. 18:00-20:00 i prowadzone będą przez Annę Hampel – choreografa, tancerkę i pedagoga tańca. Zapisy mailowe i telefoniczne: sar@gtwgliwice.pl oraz 504 676 972. Koszt jednorazowych zajęć to 10 zł, płatne na miejscu.

 

Warsztaty opierają się głównie na szeroko rozumianej technice tańca współczesnego, wspomagane techniką tańca klasycznego i modern. Skierowane są przede wszystkim do osób powyżej 15 lat, otwartych, poszukujących nowych form, oscylujących wokół teatru tańca, ruchu i świadomości ciała. Regularność warsztatów ma za zadanie stworzyć uczestnikom – tancerzom, możliwość zarówno rozwijania własnej kreatywności i poszukiwań teatralnych, doskonalić już nabyty warsztat, jak i pomóc odnaleźć własną drogę taneczną, np. przygotować do egzaminów na wydział teatru tańca w Bytomiu. Uczestnicy – tancerze będą mieli możliwość praktycznego i twórczego udziału w spektaklu teatru tańca, kończącego cały cykl warsztatów.

Sylwetka choreografa:
ANNA HAMPEL – choreograf, pedagog tańca, dyplomowany instruktor tańca współczesnego, tancerka, studiowała również teatrologię. Swoją przygodę z tańcem zaczęła od Prywatnej Szkoły Baletowej M.M. Szewczenko w Gliwicach, następnie była tancerką Teatru Tańca Atrum w Zabrzu. Lekcje z techniki tańca współczesnego brała na regularnych zajęciach w Śląskim Teatrze Tańca m.in. u Anny Krysiak, Sylwi Hefczyńskiej – Lewandowskiej, Jacka Łumińskiego. Nie obce są jej również taniec klasyczny oraz techniki jazzowe, które zgłębiała na warsztatach m.in. u Elżbiety i Grzegorza Pańtak, Luciano di Natale, czy Thierrego Verger’a. Ciągle doskonaląc swój warsztat taneczno – choreograficzny, brała i bierze udział w wielu warsztatach tanecznych, m.in. uczestniczka Letniej Szkoły Tańca Współczesnego w Koszęcinie, Międzynarodowych Warsztatów Tańca Jazzowego w Kielcach i wielu innych. Absolwentka Kierunku Taniec na Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi (dyplom z wyróżnieniem), a obecnie studentka studiów magisterskich o specjalności pedagogika tańca i choreografia na tej samej uczelni. Choreograf i założyciel Teatru Tańca Alacarte z Pyskowic. Obecnie przygotowuje kolejne pokolenie młodych tancerzy w Studiu Tańca MK w Tarnowskich Górach. Zdobywczyni wielu nagród na festiwalach tanecznych zarówno tych dla zespołów, jak i indywidualnych. Współpracuje również z wieloma zespołami tanecznymi w Polsce prowadząc warsztaty i tworząc choreografię. W 2017 roku pedagog podczas Contemporary Dance Summer School w Koszęcinie. Twórca i organizator Przeglądu Teatrów Tańca „PrzeNikanie” oraz współorganizator Spotkań Tanecznych „Pląsy Dramy” w Pyskowicach. Pasjonatka i miłośniczka tańca, wrażliwa na estetykę i piękno ruchu. Swoje pomysły czerpie z natury i otaczającego ją świata, a w pracy choreografa stawia sobie za cel połączenie techniki z ruchem, emocją i tematem. Jej zajęcia to połączenie tańca współczesnego, modern, kontakt improwizacji i ulubionego stylu – floorwork.