Masz pytania?

Zadzwoń: 500 170 518

Przez trzy tygodnie muzyka buntu, ale też muzycznych poszukiwań otwartych na inne gatunki, zagości w mieście, którego muzyczne korzenie tworzyły m.in. zespoły Śmierć Kliniczna czy Brzytwa Ojca. Tegoroczna edycja będzie miała trzy odsłony.

 

27.10.2017

Stacja Artystyczna Rynek – Rynek Starego Miasta, godz. 19:00, wstęp wolny.

PUNK. INNA DROGA ŻYCIA.

Otwarcie wystaw ‘Skandal nieznany”, fotografie legendarnego pierwszego wokalisty Dezertera Darka „Skandala” Hajna i prelekcja Andrzeja Talewicza autora zdjęć.

Spotkanie i rozmowa z Paulusem wokalista zespół Włochaty, Falonem wokalista zespołu Psy Wojny, Arkiem Bakiem wokalista zespołu Profanacja, Martą Marciniak autorka książki „Inna droga życia, niedokończona historia punk rocka w warszawie i na Górnym Śląsku” i Januszem Reichelem, punkowym bardem.

Premiera nowego albumu Janusza Reichela i koncert promujący płytę.

 

04.11.2017

Koncert w ramach Punk Generation 2017.

Gliwice, klub Spirala (CKS Mrowisko) ul. Pszczyńska 85.

Otwarcie klubu o godz. 18:00, start godz. 19:00.

Bilety w przedsprzedaży 35,00 zł, w dniu koncertu 45,00 zł.

 

EL BANDA warszawski zespół, którego atutem jest m.in. mocny głos Ania, współzałożycielem jest Rolf, basista legendarnej grupy Post Regiment. Melodyjny punk rock zjawiskowej urody, zagrany w niebanalny ale przebojowy sposób. Na swoim koncie mają kilka wydawnictw.

BUNKIER zespół od początku związany z Punk Generation, stał się jego ambasadorem na krajowych scenach. Zaprezentuje specjalny materiał z nowej, niewydanej jeszcze płyty.

L.A.S.T. to zespół z Bielsko-Białej, wczesnej znany jako Eye For An Eye, charyzmatyczna wokalistka, mocny punkowy przekaz i promocja ich nowej płyty.

SIKSA  SIKSA to laska z misją za którą jej nienawidzą. Jeśli masz perfidny, wstydliwy sekret, coś czego nigdy nie wymówisz na głos… to ONA już o nim wie. Jest jak kolumna z pytaniami w „Bravo” w kształcie współczesnej Polski. SIKSA to rollercoaster/perfo-punk absolutny dzięki któremu przypominasz sobie dlaczego jako dzieciak chciałeś być dorosły i dlaczego jako dorosły chcesz znowu być gówniarzem.

ALLES pochodzący z Łodzi post punkowy band mający na swoim koncie kilka płyt wydanych w Polsce i za granicą. Ich nieszablonowa muzyka wymyka się wszelkim ramom a każdy koncert to performens muzyczny!

KRYZYS Początki grupy sięgają 1978, jednym z założycieli był Robert Brylewski. Punk i nowa fala, to dwa muzyczne gatunki, które chyba najlepiej określają tą legendę polskiej sceny niezależnej. Zespół nieczęsto koncertuje ale jak już pojawi się na scenie to występ staje się dużym wydarzeniem.

DZIECIUKI pochodzący z Grodna (Białoruś) zespół gra fol-punka, występował w Polsce m.in. z zespołem Hańba na warszawskim koncercie Solidarni z Białorusią. Kilkuosobowa załoga porywa do szaleńczych tańców i śpiewa o ważnych dla każdego człowieka sprawach!

THE FIALKY pochodzący z Pragi (Czechy) zespół jest jednym z najpopularniejszych w swoim kraju, często nazywany „czeskim Ramones” porywa tłumy na każdym koncercie.

 

10.11.2017

Stacja Artystyczna Rynek – Rynek Starego Miasta, godz. 19:00, wstęp 5,00 zł.

Pokaz filmu „Jarocin . Po co wolność” i spotkanie z Darkiem Duszą autorem tekstów i muzyki m.in. Śmierci Klinicznej i Andrzejem Mierzwa, wokalista zespołu Processs.

Koncert zespołu Uliczny Opryszek, który zagra legendarne utwory znane ze sceny jarocińskiej.

 

Festiwal organizowany przez Stowarzyszenie GTW przy wsparciu finansowym Samorządu Miasta Gliwice.