Masz pytania?

Zadzwoń: 500 170 518

Druga edycja punkowego festiwalu w mieście Portowym Gliwice.
W tym roku zapraszamy na dwa wydarzenia:

3.11.2016 Stacja Artystyczna Rynek g. 18:49, biletów wstępu brak!
spotkanie z PAWŁEM 'KONJO” KONNAKIEM, ROBERTEM BRYLEWSKIM i koncert BRUDNYCH DZIECI SIDA

Paweł Konnak 
ur. 19 lutego 1966 r. w Gdańsku. Pseudonim artystyczny – Konjo. 
Od 1982 r. aktywista ruchu punk. Organizator niezależnych koncertów i wydawca podziemnego magazynu „Gangrena – Tadży-Pao Młodzieży Wegetującej”. 
Od 1986 r. akcjonista Tranzytoryjnej Formacji Totart i jej licznych satelitów. Z Totartem Konjo zrealizował kilkaset akcji o charakterze metafizyczno-społecznym. Uczestnik działań Grupy Poetyckiej Zlali Mi Się Do Środka. W latach 80. Konjo redagował wychodzące poza cenzurą magazyny „Futurfoto” oraz „Higiena – Przegląd Archeologiczny Metafizyki Społecznej”. Założył także podziemne wydawnictwa Księgozbiór i Fonografia Zlew Polski. W latach 90. współzałożyciel Klubu Inicjatyw Społecznych C14 oraz projektu Otwarte Atelier w Gdańsku.
Od 1990 r. udziela się jako postać telewizyjna – zrealizował m.in. kilkanaście odcinków programu muzycznego „Telewizja Neptuna” dla lokalnej TVP Gdańsk. Od 1992 wraz z Krzysztofem Skibą z Big Cyc realizuje telewizyjny kabaret rockowy „Lalamido”. Do roku 1999 Konjo i Skiba nakręcili ok. 200 odcinków swojego magazynu. Konjo to także aktor w klipach grup Dezerter, Big Cyc, PM Cool Lee, Jorrgus, Kitch Montana, Cover, Andre, Skiby i Kazika. Jako dionizyjski konferansjer Konjo prowadzi największe festiwale muzyczne w Polsce oraz trasy koncertowe topowych wykonawców estradowych. Jest wodzirejem na prestiżowych imprezach organizowanych dla największych światowych koncernów. 
Paweł Konnak jest też autorem kilku filmów i książek opowiadających o istotnych postaciach sceny niezależnej („Artyści. Wariaci. Anarchiści”, „Gangrena – mój punk rock song”, „Karnawał profuzji”, „Księgowy tańczy” – wydane przez Narodowe Centrum Kultury). A do najbardziej istotnych filmów Konja należą te o grupie Dezerter, Robercie Brylewskim, Tymonie Tymańskim,Totarcie i o osobie samym. 
Konjo napisał i wydał także kilka tomów poetyckich, z których „Król festynów” w roku 2009 był nominowany do prestiżowej literackiej Nagrody Nike. Od 2010 r. Paweł Konnak jest kuratorem programu „Mistycy. Literaci. Wariaci” w gdańskim CSW Łaźnia. Aktualnie Konjo skupia się na promocji swojej książki pt. „Explozja zlewu vol. 1” (NCK 2015) oraz nad napisaniem kolejnej książki o losach artystów podziemia i estrady pt. „Explozja zlewu vol.2” (Księgozbiór Zlew Polski). Przewidywana premiera – zima 2017 r.
https://www.facebook.com/PawelKonnak/ 

Robert Brylewski
Pseudonim Afa, Max, Robin Goldroker, polski muzyk punkowy i reggaeowy; wokalista, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów, lider i współzałożyciel zespołów punkrockowych Kryzys i Brygada Kryzys oraz grającego reggae Izraela. Współzałożyciel grupy Armia, w której w latach 1985-1993 był gitarzystą Współtworzył grupy Max i Kelner, Falarek Band, 52UM. Z którymi to wydał kilka płyt. Był realizatorem muzycznym oraz właścicielem legendarnego studia Złota Skała. W 2012 roku ukazała się autobiografia muzyka zatytułowana „Kryzys w Babilonie”, świetnie przyjęta na rynku księgarskim.

Brudne Dzieci Sida
Jednoosobowy, punkowy band Patyczaka, znanego rysownika i aktywisty. Bezpretensjonalny, mocny przekaz, punkowy sznyt i zdystansowane podejście do swojej twórczości. Tego koncertu nie można przegapić!
https://www.facebook.com/trzy.akordy.darcie.mordy/ 

5.11.2016 CKS Mrowisko, Klub Spirala, g. 17:58.
bilety w przedsprzedaży: 37,00 zł w dniu koncertu: 45,00 zł.

Przedsprzedaż: Gliwice Salon Czas ul. Zwycięstwa 1 i kasa Mrowiska ul. Pszyńska 85, cały kraj system TICKETPRO.

Zagrają:
P.C.K.
BUNKIER
MOSKWA
ZIELONE ŻABKI/GAGA
KARCER
PSY WOJNY

Festiwal jest organizowany przez Stowarzyszenie GTW i ZIMA REC. przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta Gliwice.