Masz pytania?

Zadzwoń: 500 170 518

CKS Mrowisko, Klub Spirala ul. Pszczyńska 85.
Bilety w przedsprzedaży: 25,00 zł, w dniu koncertu 35,00 zł.
Gliwice: Salon Czas ul. Zwyciestwa 1, kasa Mrowiska ul. Pszczyńska 85, cały kraj: TICKETPRO.

 

„Nosferatu Symfonia Grozy” (1922), reż.: F. W. Murnau
Czas: 94 min.

Początek XIX wieku. Hrabia Orlok znany jako Nosferatu jest wampirem, który dla utrzymania życia musi odżywiać się ludzką krwią. Do jego zamku w Karpatach przybywa młody handlowiec…

Film niemy , ożywi dźwiękami grupa:

CZERWIE to niezależna polska formacja prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Muzycy są twórcami i wykonawcami muzyki do wielu projektów teatralno-filmowo-plastycznych. Stworzyli i wykonywali muzykę do spektaklu w reżyserii Piotra Cieplaka „Albośmy to jacy, tacy” na podstawie „Wesela” St. Wyspianskiego (Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa, 2007). Sztukę wystawioną 50-krotnie w stolicy wyemitowano wielokrotnie w TVP Kultura. W swojej dyskografii muzycy mają 5 autorskich albumów. W roku 2004 zespół wydał album pt. „Padlina” między innymi z gościnnym udziałem Maćka Maleńczuka i Andrzeja Przybielskiego. Rok 2008 przynosi limitowany projekt pt. „Otwarta Sztuka Dla Ludu”, który niejednokrotnie goscił na antenach polskich i europejskich stacji radiowych. Na płycie pojawili sie aktorzy z Teatru Powszechnego (m.in M. Benoit), producenci muzyki elektronicznej i wielu innych artystów polskiej sceny muzycznej. W roku 2012 ukazała się różnorodna stylistycznie płyta „Melanż” uznana przez krytyków za jedną z najlepszych płyt wydanych Polsce w 2012 roku.
W 2013 roku grupa wydaje album Czerwie Nosferatu Live będąca myzycznym zapisem trasy koncertowej pod tym samym tytułem.

W międzyczasie grupa tworzy muzykę do sztuk teatralnych (m.in. Teatr Kilinika Lalek ) filmów niemych, dokumentu i fabuły (Xawery Żuławski TVP Kultura), ostanio do produkcji o łódzkim obozie koncentracyjnym dla dzieci (podczas II wojny światowej), w reżyserii Urszuli Sochackiej – „Nie wolno się brzydko bawić” współprodukowanym przez TVN oraz Polski Instutyt Sztuki Filmowej.
W marcu 2016 roku grupa została zaproszona i wystapiła na prestiżowym europejskim festiwalu Kina Niemego Hippodrome 2016 w Szkocji.

W skład grupy wchodzi obecnie 4 muzyków 
– Wojtek Zaborowski, Maciek Kudłacik, Paweł Zawarus, Piotrek Bogunia – operujących następującym instrumentarium: perkusja, ksylofon, instrumenty perkusyjne, instrumenty etniczne, bas, gitara, mandolina, akordeon, syntezatory.

CZERWIE znajdują się w ścisłej, polskiej czołówce grup grających „na żywo” muzykę do filmów niemych.
www.facebook.com/czerwie 

CKS Mrowisko, Klub Spirala ul. Pszczyńska 85.

Bilety w przedsprzedaży: 25,00 zł, w dniu koncertu 35,00 zł.
Gliwice: Salon Czas ul. Zwyciestwa 1, kasa Mrowiska ul. Pszczyńska 85, cały kraj: TICKETPRO.

|Organizatorem koncertu jest Stowarzyszenie GTW, przy wsparciu finansowym Samorządu Miasta Gliwice.

Po „Nosferatu Symfonia Grozy” będzie halloween'owe after party do samego rana. 
Wstęp: studenci 5 zł / pozostali 10 zł
(Uczestnicy koncertu after party mają wliczone w cenę biletu).