Masz pytania?

Zadzwoń: 500 170 518

VARIETE

Zespół VARIETE powstał w Bydgoszczy w 1983 roku, zadebiutował na Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie w 1984, zdobywając wyróżnienie. Grupa ponownie pojawiła się na jarocińskiej scenie w latach 1985 (nagroda główna – Złota Dziesiątka), 1986 (już jako gwiazda), 1990, 1991, 1992, 1994 (nagroda Burmistrza miasta, publiczności i dziennikarzy). Zespół został okrzyknięty prekursorem nowej fali w Polsce, a wokalista i autor tekstów Grzegorz Kaźmierczak uznany za jednego z najlepszych tekściarzy. W 1985 roku Variete nagrywa singla “I znowu ktoś przestawił kamienie”, który dociera do 8 miejsca Listy Przebojów Trójki.

Zespół ma na koncie wydanych 9 płyt. Najnowsza „PPA Wrocław 2015” to nagrania koncertowe, wykorzystane w spektaklu „Bal”.

 

https://www.facebook.com/variete.polska

 

BWS SOFOS

Zespuł z Bielska Białej powstał w latach osiemdziesiątych, zainspirowany m.in. Joy Division, Public Image Limited czy Zounds. Następnie zawiesił działalność by ponownie pojawić się na scenie w 2008 roku. Własnym sumptem wydali dwie płyty, które, zgodnie z ideą D.I.Y. rozprowadzają na koncertach. Wciąż wierni stylistyce „zimnej fali”są dowodem na to, że ta muzyka wciąż ma wiernych fanów.

https://www.facebook.com/BwsSofos/timeline

 

 

Koncert zorganizowany w ramach Alternative Nights In Gliwice, przez Stowarzyszenie GTW i ZIMA REC. Przy finansowym wsparciu Miasta Gliwice.