Nikt nie pęka wszyscy walczą
1%
1%
Kultura
WOŚP

 

 

 

 
30. FINAŁ
WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 
30 stycznia 2022, Rynek w Gliwicach
 
Nawet w czasie pandemii gramy do końca świata i jeden dzień dłużej! 
 
Już za niecały miesiąc jubileuszowy 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z hasłem przewodnim: „Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u  dzieci”.
 
Od 2004 roku organizacją głównego finału w Gliwicach zajmuje się Stowarzyszenie GTW. 
- Chcemy jak co roku, aby ten dzień był kolorowym świętem dla wszystkich mieszkańców naszego miasta - mówi szef Sztabu Marek Niewiarowski - impreza cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców Gliwic, ale również powiatu oraz okolicznych miast i wpisała się już na stałe w kalendarz gliwickich imprez. W Finał angażują się młodsi i starsi. Co roku zainteresowanie tą formą wolontariatu jest bardzo duże.  W roku 2022 produkcją festiwalu zajmie się Stowarzyszenie GTW .
 
Gliwiczanie co roku pokazują, że można i trzeba wspierać tak ważne inicjatywy. Tradycyjnie na ulicach naszego Miasta pojawi się kilkuset wolontariuszy z puszkami - ze Sztabu przy Stowarzyszeniu GTW 175 osób. W zeszłym roku wolontariusze ze wszystkich sztabów gliwickich zebrali w sumie 331 658,61 zł, w tym ze Sztabu GTW 156 218,57 zł. 
 
Startujemy o godz. 13:00. Na płycie Rynku zaprezentują się gliwickie organizacje pozarządowe, szkoły, Politechnika Śląska. Będą stoiska z łakociami i ciepłymi napojami, konkursy i zabawy. Samochody terenowe i duży baner do selfi, odbędą się pokazy pierwszej pomocy.
 
Od 16:00 zapraszamy pod dużą scenę, na której wystąpią trzej lokalni wykonawcy: Projekt 01 (hip hop), Belfer Band (światowe przeboje w  wykonaniu gliwickich nauczycieli!) oraz Pozyton Sound, który swoimi dźwiękami zabierze nas na słoneczna Jamajkę. Gwiazdą wieczoru będzie zespół MUCHY. Tradycyjnie odbędą się licytacje. Światełko do nieba rozbłyśnie ze sceny o godz. 20:00, w formie pokazu laserowego. Nad całością będą czuwali m.in. Wikingowie ze Stowarzyszenia UTGARD. Imprezę poprowadzą od początku do zakończenia imprezy gliwiccy konferansjerzy.
 
30.01.2022, gliwicki Rynek
godz. 13.00: rozpoczęcie Pikniku Rodzinnego – stoiska organizacji pozarządowych i gastronomiczne, konkursy, zabawy oraz licytacje
godz. 16.30: Belefer band
godz. 17.30: Dejlu
godz. 18.30 Pozyton
godz. 20.00: Światełko do Nieba – pokaz laserów
godz. 20.20 Muchy
 
Dołączcie do wydarzenia na Facebooku i bądźcie na bieżąco!
 
Partnerem głównym wydarzenia jest Miasto Gliwice.
 
 
 
 

 

 

 
Hydeparknews
Scout logo
Miasto Glwiice
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w KAtowicach
ZENonVR
Śląska Akademia Futbolu
DG KOMP
Fotograf Radosław Czapla
Karta Dużej Rodziny
PTiM
Fluor
Amazon
PPG
FineArt
Zapisz się do newslettera
aby dowiedzieć się więcej!
zapisz się
wypisz się