Nikt nie pęka wszyscy walczą
1,5%
1,5%
Wychowanie
Szkoła Mobilna
Opublikowano: 20.04.2023

 

Od kwietnia 2018 roku Stowarzyszenie GTW dołączyło do projektu Szkoła Mobilna. Starania o to zajęły nam ponad rok. Jesteśmy czwartą organizacją w Polsce, która posługuje tym specjalnie zaprojektowanym do pracy na ulicy narzędziem edukacyjnym, skonstruowanym z tablic szkolnych, skomponowanych w formie wielkiego pudła umieszczonego na kółkach, co umożliwia dość swobodne i sprawne przemieszczanie się. Dlatego Szkoła dotrzeć może do wszelkich zakamarków miasta: na podwórka kamienic, skwerków, parków, boisk, czyli wszędzie tam, gdzie zbierają się dzieci. Jej tablice rozsuwają się teleskopowo na długość kilku metrów. Można po nich mazać kredą jak po zwykłych szkolnych tablicach. Można ponadto przytwierdzać do nich ponad 300 wymiennych, kolorowych paneli edukacyjnych, na których znajdują się gry i zabawy z zakresu: higieny, podstawowej wiedzy szkolnej, praw dziecka, profilaktyki uzależnień, zdrowego żywienia etc. Zadania opracowane są w specjalny sposób, aby dzieci mogły (nawet nieświadomie, poprzez zabawę) zdobywać podstawowe informacje, których im często brakuje i ćwiczyć swoje umiejętności oraz wzmacniać swoją samoocenę.

 

Ponadto organizacja Mobile School - Streetwize objęła nasz zespół streetworkerów programem couchingowym oraz treningowym, na który dotąd złożyły się specjalnie przygotowane materiały edukacyjne, dwa treningi prowadzone przez ekspertów z Belgii oraz indywidualne wsparcie i diagnostykę naszych działań.

 

 

Szkoła Mobilna to nie tylko samo narzędzie, ale filozofia, bardzo spójna z wizją GTW. Zgadzamy się, że głównym zadaniem streetworkerów jest zauważenie i rozwijanie mocnych stron każdego napotkanego dziecka, wzmacnianie jego poczucia własnej wartości oraz wspieranie indywidualnego rozwoju.

 

Sesje odwoływane są w razie niepogody lub kiedy Szkoła, w wyjątkowych sytuacjach, jedzie na inne ulice. Oferujemy sesje edukacyjne na wydarzeniach, typu festyny i imprezy tematyczne. Zapraszamy do współpracy wolontariuszy.

 

Od kwietnia 2023 do czerwca 2023 roku pedagodzy prowadzą sesje z Mobilną Szkołą w każdy piątek od 15:00 - 17:00 w dzielnicy Zatorze w Gliwicach (okolice Biblioteki Miejskiej przy ul. Spóldzielczej 33a).

 

Kontakt:

Centrum BUMERANG, ul Lipowa 1 (I piętro CH Form Gliwce)
 
Pedagodzy:

Dariusz Opoka, e-mail: d.opoka@gtwgliwice.pl, tel. 500 170 516
Agnieszka Jagła, e-mail: musialgtw@gmail.com, tel. 500 170 518

 

 

 

 

Hydeparknews
Scout logo
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w KAtowicach
ZENonVR
DG KOMP
Fotograf Radosław Czapla
Karta Dużej Rodziny
PTiM
Fluor
Amazon
PPG
FineArt
Miasto
Zapisz się do newslettera
aby dowiedzieć się więcej!
zapisz się
wypisz się