Nikt nie pęka wszyscy walczą
1%
1%
Koncerty i festiwale
Punk Generation
Opublikowano: 07.09.2021

PUNK GENERATION 2021


Szósta edycja festiwalu (w 2020 nie odbył się z powodu obostrzeń związanych z COVID-19), który na stałe zagościł na gliwickiej scenie muzycznej! PG to bardzo duża dawka muzyki punk rockowej w wydaniu zespołów grających od wielu lat i nowych, które mocno zaznaczyły swoje istnienie w muzycznym świecie, ale i literatura. Tego możemy się spodziewać podczas dwóch październikowych dni. Niespodzianką będzie darmowe czasopismo nawiązujące do wydawanych w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych „fanzinów” prezentujące zdjęcia ze wszystkich edycji festiwalu, rozdawane uczestnikom podczas koncertów.

 

23.10.2021- Gliwice, CKS Mrowisko, Klub Spirala
Otwarcie klubu 18:00, start 18:30
Bilety w przedsprzedaży 45,00 zł w  dniu koncerty 60,00 zł


Włochaty - legenda polskiego muzycznego podziemia punkowego, mają na swoim koncie kilka albumów, które sprzedały się w kilkusettysięcznych nakładach. Po raz pierwszy wystąpią w Gliwicach.
Hańba - nowa, muzyczna odsłona punk rocka, zespół nawiązuje do przedwojennych pieśni rewolucyjnych granych na ulicach i podwórkach w swojej twórczości wykorzystuje teksty m.in. . Tuwima, Brzechwy i Broniewskiego. Laureat Paszportów Polityki.
Rottweiler - absolutny top w latach dziewięćdziesiątych i jeden z najbardziej znanych w środowisku zespół z Gliwic. Po latach milczenia w oryginalnym składzie zagrają tylko dwa koncerty na Punk Generation i w Bielsku miesiąc później.
Hiob Dylan - punkowy bard, grający na bałałajce, jego debiutancki album ukazał się na płycie winylowej i sprzedał w dwa dni.
Moira - grupa łącząca dwa kierunki muzyczne: punk i metal, niedawno ukazał się bardzo dobrze oceniany debiut płytowy zespołu.
Wielki Las - zespół, którego debiut płytowy w roku 2020 okazał się jedną z najpopularniejszych płyt w środowisku punkowym.
Wara! - melodyjny punk z wiodącym instrumentem -  trąbką, świetnie sprawdza się na koncertach.

 

 

 

09.10.2021 - Gliwice, CKS Mrowisko, Klub Spirala
Otwarcie klubu 19:00, start 19:30
Wstęp bezpłatny.


Spotkanie autorskie z Adą Lyons-Dąbrowską, autorką książki „Polski Punk 1978-84”, której premiera miała miejsce na początku lipca 2021. Książka w kompleksowy sposób ukazuje początki kontrkultury punk w Polsce, oprócz treści zawiera ponad 300 zdjęć i grafik z lat 1978-84 i jest jedynym takim wydawnictwem w naszym kraju.
Koncert zespołu Uliczny Opryszek przygotowany specjalnie na spotkanie autorskie. Składać się na niego będą cowery zespołów tworzących scenę punk w latach 1976-94.


 

Hydeparknews
Scout logo
Miasto Glwiice
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w KAtowicach
ZENonVR
Śląska Akademia Futbolu
DG KOMP
Fotograf Radosław Czapla
Karta Dużej Rodziny
PTiM
Fluor
Amazon
PPG
FineArt
Zapisz się do newslettera
aby dowiedzieć się więcej!
zapisz się
wypisz się