Nikt nie pęka wszyscy walczą
1%
1%
Magazyn Hydeparknews
O wydawnictwie
Opublikowano: 20.08.2015
HydeParkNews – bezpłatny miesięcznik kierowany do ludzi aktywnych, zainteresowanych wydarzeniami o charakterze społecznym, kulturalnym i sportowym, które organizowane są w naszym mieście. Nasza gazeta wypełnia lukę, która istnieje na gliwickim rynku prasowym, gdzie prym wiodą informacje ocierające się o lokalną politykę i sensację. Nam bliżej tematycznie do nieodżałowanego przez wielu gliwiczan Magazynu Kulturalnego, który stanowił cenne źródło informacji o gliwickiej kulturze i który w sposób niezwykle ciekawy przedstawiał sylwetki ludzi kultury i sportu. 
 
Na naszych łamach informujemy nie tylko o dużych wydarzeniach, które promowane są również w innych lokalnych mediach. Nie zapominamy o działaniach oddolnych, zrodzonych z zaangażowania gliwiczan aktywnie działających w organizacjach pozarządowych, o miłośnikach sportu – w tym niezwykle ważnego dla gliwiczan futsalu – i o lokalnych artystach – designerach, projektantach, grafikach, malarzach i poetach. Przed naszymi Czytelnikami odkrywamy świat Gliwic wyjątkowych, w których działają wyjątkowi ludzie, tworząc wyjątkowe wydarzenia. Z tej naszej misji jesteśmy dumni, widząc tak ogromne zainteresowanie naszym periodykiem i jego treściami. Co miesiąc rozdajemy 15 tyś. gazet, które trafiają w kilkadziesiąt miejsc kolportażu. Można nas również spotkać na Facebooku lub przeczytać gazetę on-line zamieszczoną na serwerze issuu. 
 
Gazeta wydawana jest przez Stowarzyszenie GTW, a redaktorem naczelnym jest Adriana Urgacz-Kuźniak, wcześniej przez niemal dekadę naczelna Gazety Gliwickiej.  Nasi Czytelnicy to najczęściej gliwiczanie w wieku 20-55 lat, ludzie aktywnie biorący udział w życiu miasta. Obszar, na jakim kolportowany jest HydeParkNews, to teren Gliwic, Knurowa, Pyskowic i mniejszych miejscowości w powiecie Nawiązujemy i rozwijamy współpracą z jak największą liczbą organizacji pozarządowych, jednostek kulturalnych i sportowych oraz firm i przedsiębiorstw, by stać się dla nich wygodną i skuteczną platformą informacyjno-promocyjną. Staramy się, aby nasz przekaz był pozytywny i unikamy publikowania treści, które kojarzone są z wydawnictwami tabloidowymi. 
 
Pierwszy numer Hydeparknews ukazał się na początku marca 2013 i był kolportowany bezpośrednio na ulicach miasta. Obecnie część nakładu kolportowana jest również poprzez naszych partnerów, do których należą m.in. organizacje pozarządowe, uczelnie i szkoły wyższe, galerie handlowe, puby, kluby, restauracje. Od początku jesteśmy także obecni na rozmaitych imprezach kulturalnych i sportowych, bardzo często pełniąc zaszczytną rolę partnerów medialnych.
Hydeparknews
Scout logo
Miasto Glwiice
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w KAtowicach
ZENonVR
Śląska Akademia Futbolu
DG KOMP
Fotograf Radosław Czapla
Karta Dużej Rodziny
PTiM
Fluor
Amazon
PPG
FineArt
Zapisz się do newslettera
aby dowiedzieć się więcej!
zapisz się
wypisz się