Nikt nie pęka wszyscy walczą
1,5%
1,5%
Wychowanie
Centrum Bumerang

 

BUMERANG - BO DOBRO WRACA

 

W Bumerangu realizujemy projekty społeczne oraz kulturalne. To miejsce przeznaczone przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, chociaż odbywają się tam również projekty skierowane do osób dorosłych. To miejsce, w którym bywalcy rozwijają swoje zainteresowania, nabywają kompetencji społecznych, nowych umiejętności oraz aktywnie spędzają czas wolny.
 
Bumerang to punkt Placówki Wsparcia Dziennego prowadzonej metodą podwórkową (streetworking).  Kiedyś dzieci i młodzież zbierały się na betonowych boiskach, placach, garażach czy trzepakach. Obecnie galerie handlowe są ulicami XXI wieku. Wychodząc naprzeciw potrzebom Stowarzyszenie GTW, jako druga organizacja pozarządowa w Polsce, wspólnie z Centrum Handlowym Forum stworzyło przystań dla dzieci w centrum handlowym. 
 
Centrum Rozwoju Dzieci i Młodzieży Bumerang jest laureatem Nagrody Prezydenta Miasta Gliwice za „Inicjatywę Roku 2016 ”. Stowarzyszenie otrzymało także wyróżnienie w konkursie „Marka Śląskie" m.in. za działalność „Bumeranga” na rzecz dzieci i młodzieży. Przy realizacji projektów współpracujemy z organizacjami zagranicznymi – StreetWize (Belgia) oraz FARE (Anglia). Centrum wspiera CH Forum, Miasto Gliwice oraz instytucje społeczne i prywatne. 
 
 
 
Centrum Rozwoju Dzieci i Młodzieży Bumerang
ul. Lipowa 1, I piętro (CH Forum), 44-100 Gliwice
Stowarzyszenie GTW
tel.: 500 170 516
 
Hydeparknews
Scout logo
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w KAtowicach
ZENonVR
DG KOMP
Fotograf Radosław Czapla
Karta Dużej Rodziny
PTiM
Fluor
Amazon
PPG
FineArt
Miasto
Zapisz się do newslettera
aby dowiedzieć się więcej!
zapisz się
wypisz się