Nikt nie pęka wszyscy walczą
WOŚP
WOŚP
Wychowanie
Placówka Wsparcia Dziennego w formie podwórkowej

Stowarzyszenie GTW prowadzi projekt dofinansowany jest z Unii Europejskiej: "Można inaczej: wsparcie dzieci i młodzieży poprzez utworzenie placówek wsparcia dziennego w formie pracy podwórkowej" obejmujące osiedla Szobiszowice, Baildona, Łabędy i Sośnica oraz okolice ul. Chorzowskiej i Świętokrzyskiej.

 

Pedagodzy ulicy wychodzą do młodzieży i dzieci po to, by proponować im nowe, ciekawe i rozwojowe formy spędzania ich wolnego czasu. Nasi podopieczni to dzieci i młodzież, dla których ulica stała się jednym z podstawowych środowisk wychowania.

 

Pracujemy metodą mini-projektów, które polegają na tym, że przez pewien okres czasu zajmujemy się tematem interesującym dla dzieci, realizując tym samym kilka celów wychowawczych. Staramy się by pedagodzy, poznając dzieci, wspierali ich naukę oraz indywidualny rozwój - obserwując podopiecznych, definiują ich talenty i nieodkryte dotąd umiejętności, a w przyjacielskiej atmosferze wspierają w indywidualnych potrzebach. Dzięki pomocy wolontariuszy organizujemy dla dzieci indywidualne spotkania, podczas których uczą się, poprawiają swoje oceny i rozwijają talenty. Możliwości Stowarzyszenia pozwalają na to, by zainteresowane dzieci trenowały profesjonalnie piłkę nożną i wspinaczkę.

 

Ponadto staramy się organizować akcje na rzecz naszych ulic i osiedli: sadziliśmy już kwiaty, zamalowywaliśmy wulgarne grafitti, fotografowaliśmy nasze osiedle, by potem ukazać jego najciekawsze miejsca na wystawie.

 

Nasze działania wsparło Centrum Handlowe FORUM, które wspólnie z nami stworzyło Centrum Rozwoju Dzieci i Mlodzieży "Bumerang" oraz Polska Akcja Humanitarna, która funduje nam posiłki.

Aby wesprzeć akcję Pajacyk, kliknij w LINK!

 

 

Hydeparknews
Undicom strony internetowe logo
Scout logo
Miasto Glwiice
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w KAtowicach
ZENonVR
Śląska Akademia Futbolu
DG KOMP
Piłkolandia - zabawy piłkarskie dla dzieci
19 Gliwicka Drużyna Harcerska
Fotograf Radosław Czapla
Zapisz się do newslettera
aby dowiedzieć się więcej!
zapisz się
wypisz się