Nikt nie pęka wszyscy walczą


Placówka Wsparcia Dziennego w formie podwórkowej
Kadra
Kadra
Opublikowano: 17.07.2019

Kierownik placówki:
Agnieszka Gabriel
tel.: 600 857 280
e-mail: agnieszkad.gabriel@gmail.com

 

Obecnie w projektach ulicznych GTW pracują następujące osoby:

PWD nr 1: Mateusz Greń.


PWD nr 2: Zofia Trzeszkowska-Nowak, Agnieszka Ostawińska
Agnieszka ukończyła studia magisterskie na AWF w Warszawie. W swoim zawodzie nigdy nie pracowała, jednak umiejętności nabyte w Akademii wykorzystuje codziennie w pracy z dziećmi. Na swoich zajęciach stawia na ruch, sport, czym ujmuje zwłaszcza męską część grupy. Jest żywiołowa, uśmiechnięta i pomaga swoim podopiecznym rozwiązywać bieżące problemy.
Zosia na 1 stopniu ukończyła pracę socjalną, na drugim ekonomię społeczną, ponadto jest tutorem 1 stopnia.
Obecnie pracuje w Gliwickim Centrum Organizacji Pozarządowych oraz jako streetworker w GTW. Zosia jest przewodniczącą Zarządu Osiedla Zatorze, wiceprezesem Fundacji "W to mi graj" oraz koordynatorem i twórcą Kawiarenki Seniora. W 2017 roku uzyskała tytuł Lidera Społecznego Gliwic. Zosia bardzo angażuje się w społeczność lokalną działając między pokoleniowo, od juniora do seniora. Ponadto wraz ze swoimi podopiecznymi organizuje Wigilie dla osób bezdomnych i samotnych. W jej działaniu widać upór i chęć pomocy innym. Swoimi poczynaniami stara się zmobilizować ludzi, dorosłych i dzieci, do działania na rzecz ich najbliższego otoczenia.

 

PWD nr 3: Karina Chmielewska
Karina -  ta niezwykle empatyczna streetworkerka pochodzi z Pomorza, gdzie  ukończyła pedagogikę resocjalizacyjną. Potem powędrowała na Śląsk, gdzie mieszka do dziś, a na Uniwersytecie Śląskim studiowała pedagogikę resocjalizacyjną z profilaktyką społeczną.
Pierwsze kroki w zawodzie stawiała w ognisku wychowawczym w Gdańsku, a potem w domu dziecka w Gliwicach. W swojej pracy wykorzystuje i łączy dwie cechy empatię i poczucie  humoru przez co dzieci ją uwielbiają.

 


PWD nr 4: Magdalena Jaworski
Magdalena Jaworski ukończyła studia 1 stopnia na kierunku pedagogika resocjalizacyjna, a obecnie kontynuuje edukację studiując pedagogikę opiekuńczo- wychowawcza, a podyplowo terapię pedagogiczną. Poza pracą w gtw, gdzie porywa dzieci swoją sportowa charyzmą, wspołprowadzi zajęcia profilaktyczne z przeciwdziałania uzależnieniom od narkotyków i alkoholu w klasach gimnazjalnych. W swoich pracach stawia na rozmowę z ludźmi i projekty pomocowe.


PWD nr 5: Mateusz Greń
Mateusz od 2013 roku jest instruktorem zajęć dla dzieci. Posiada ogólnopolskie i międzynarodowe uprawnienia do prowadzenia zajęć takich jak: taniec, teatr, logorytmika, techniki pamięciowe z nauką szybkiego czytania. Animator czasu wolnego, wychowawca kolonijny, trener w programie "Odyseja Umysłu". Absolwent szkoły muzycznej I stopnia w klasie perkusji, pomysłodawca i główny twórca teatru im. Księcia z Bajki - projektu wprowadzającego dzieci w świat kultury z elementami wychowania przez sztukę. Uśmiechnięty, wesoły, zabawny, pełen świetnych pomysłów, czarujący, błyskotliwy, dowcipny, kreatywny (choć sam nie znosi tego słowa), inteligentny reżyser teatrów dziecięcych, choreograf, aktor.


PWD nr 6: Karina Chmielewska
 

 

Wszyscy pracownicy posiadają legitymacje świadczące o ich zatrudnieniu w projekcie ulicznym.

Hydeparknews
Undicom strony internetowe logo
Scout logo
Miasto Glwiice
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w KAtowicach
ZENonVR
Śląska Akademia Futbolu
DG KOMP
Piłkolandia - zabawy piłkarskie dla dzieci
19 Gliwicka Drużyna Harcerska
Zapisz się do newslettera
aby dowiedzieć się więcej!
zapisz się
wypisz się