Nikt nie pęka wszyscy walczą

Obozy i Kolonie
COOLturalne Wakacje 2018
Opublikowano: 11.03.2019

 

 

W ramach COOLturalnych Wakacji w Stacji Artystycznej Rynek odbędą się warsztaty artystyczne. Zajęcia te mają na celu rozbudzić kreatywność dzieci oraz wzbogacić je o nowe doświadczenia. Koszt warsztatów podczas jednego tygodnia to 250 zł.

 

Miejsce: Stacja Artystyczna Rynek, Rynek 4-5, I piętro nad Empikiem

 

Wiek: 6-12 lat

 

Terminy:

 

2-6 lipca - „Szalony Dziki Zachód”

 

Na ten jeden tydzień Stacja Artystyczna Rynek zamieni się w scenerie rodem z westernu. Dzieci poznają historie Indian i Kowbojów. Nauczą się robić pióropusze, indiańskie tipi czy totem. Będziemy szukać tropów zwierząt i nasłuchiwać przyrody. Wasze dzieci na ten tydzień otrzymają indiańskie imiona. Czeka na nie wiele niespodzianek i niesamowitych przygód.

 

9-13 lipca - „Tanecznym krokiem przez świat”

 

Podczas tego tygodnia warsztaty z tańca oraz elementów teatru poprowadzi Anna Hampel. Dzieci poznają historię tańca oraz zetkną się z improwizacją. Taneczny tydzień półkolonii ma na celu zapoznanie dziecka ze światem tańca i teatru. Otworzyć Wasze pociechy na publiczne występy. Na zakończenie tygodnia dzieci przygotują krótki pokaz dla rodziców. To okazja do twórczego spędzenia czasu.
 

16-20 lipca - „Origami, czyli magia papieru w plenerze”

 

W tym tygodniu królować będzie papier. Dzieci poznają różnorodne japońskie techniki origami. Na warsztatach pojawią się również inne metody plastyczne, w tym malowanie. Wasze pociechy przeniosą się w kolory świat stworzony z kartek.
W programie m.in. papieroplastyka, warsztaty artystyczne, wyjścia w plener, inspiracje naturą oraz tworzenie prac na świeżym powietrzu. Zajęcia poprowadzi Halina Rościszewska-Narloch.

 

30 lipca – 3 sierpnia - „EtnoArt – tradycyjne rzemiosło”

 

Nie będą to kolejne plastyczne warsztaty. Dzieci będą miały możliwość zapoznać się z tradycyjnym rzemiosłem. To niezwykła możliwość, aby wprowadzić najmłodszych w tajniki starszych pokoleń. Dzieci nauczą się, jak zrobić własne mydełko, jakie cuda można zrobić z papieru i bibuły. Ponadto nie będą malować na kartkach tylko na szkle oraz odwiedzą Wiejską Chatę.

 

6-10 sierpnia - „Afrykańska przygoda”

 

Zabierzemy Twoje dziecko w niecodzienną podróż do Afryki. Będzie to tygodniowy cykl warsztatów plastyczno - poznawczych, których wspólnym mianownikiem będzie kontynent afrykański. Zwiedzimy Afrykę wzdłuż i wszerz. Wszystko po to, aby dowiedzieć się, jak wygląda tam klimat, fauna i flora. Kto tam mieszka i jak wygląda ich zwyczajny dzień. Stworzymy afrykańską maskę, dzienniki podróży i własny naszyjnik. Na dzieci czeka wiele niespodzianek.

 

Odpłatności

 

W ramach odpłatności za udział w warsztatach:

- opieka wychowawcy

- opieka prowadzącego zajęcia

- ubezpieczenie

- ciepły posiłek oraz przekąski

- bogaty program zajęć

 

Płatności: 

 

Stowarzyszenie GTW 69 1240 1343 1111 0010 6779 4493 /Bank PEKAO S.A/

kwota jest bez zwrotna w przypadku rezygnacji. 

Tytuł: imię, nazwisko - termin – COOLturalne Wakacje

 

Zapisy:

Jessica Dziemidowicz - zapisysar@gmail.com lub sar.gtwgliwice@gmail.com

Hydeparknews
Undicom strony internetowe logo
Scout logo
Miasto Glwiice
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w KAtowicach
ZENonVR
Śląska Akademia Futbolu
DG KOMP
Piłkolandia - zabawy piłkarskie dla dzieci
19 Gliwicka Drużyna Harcerska
Zapisz się do newslettera
aby dowiedzieć się więcej!
zapisz się
wypisz się