Nikt nie pęka wszyscy walczą

Wychowanie
Centrum Rozwoju Dzieci i Młodzieży BUMERANG

CZYM JEST CENTRUM ROZWOJU DZIECI I MŁODZIEŻY W CH FORUM?

 

 

 

BUMERANG, BO DOBRO WRACA

 

Bumerang: tak nazywa się Centrum Rozwoju Dzieci i Młodzieży, które prowadzi działalność w gliwickim CH FORUM. To wspólny projekt tego centrum oraz Stowarzyszenia GTW. Miejsce dedykowane jest dzieciom i młodzieży z Gliwic, okolic CH FORUM. Jego bywalcy rozwijają tu zainteresowania, nabywają nowe kompetencje społeczne oraz miło spędzą czas.

 

 

Pomysł na Bumerang zrodził się w głowach wychowawców związanych ze Stowarzyszeniem GTW, które od kwietnia 2016 roku prowadzi Placówkę Wsparcia Dziennego na osiedlu Zatorze. Streetworkerzy wychodzą do młodzieży i dzieci, aby zaproponować im nowe, ciekawe i rozwojowe formy spędzania wolnego czasu. Zauważyli, że jednym z miejsc, gdzie i tak dzieciaki spędzają najwięcej czasu, jest CH FORUM.

 

– Podążając za naszymi podopiecznymi, spontanicznie utworzyliśmy w FORUM pierwszą grupę, która regularnie spotyka się i pracuje. Każdy miesiąc to inny temat, na którym się skupiamy: są to np. czytelnictwo, nauka języków, sport. Spotykamy też przedstawicieli różnych zawodów, żeby inspirować się do planowania przyszłości, bierzemy udział w wydarzeniach kulturalnych, podróżujemy, uczymy się umiejętności przydatnych w życiu codziennym tłumaczy Agnieszka Gabriel.

 

Dzięki wsparciu i zaangażowaniu CH FORUM dzieci i młodzież z dzielnicy mogą zyskać „swój kawałek podłogi”. – Ideą jest stworzenie miejsca dostępnego dla nich każdego dnia. Miejsca, do którego warto przyjść, zamiast włóczyć się bez celu po mieście dodaje Dariusz Opoka, prezes Stowarzyszenia GTW.

 

W programie placówki są spotkania z ciekawymi ludźmi, zajęcia terapeutyczne, lekcje indywidualne oraz wspólne uczenie się nowych umiejętności. Społecznicy z GTW chcą też realizować mini projekty oraz angażować podopiecznych w prace na rzecz lokalnego środowiska.

 

 

Bumerang to kolejny społeczny projekt, w który angażuje się CH FORUM. Udowadnia tym samym, że jest wrażliwe na potrzeby i problemy miejscowej społeczności. Ogromną popularność zyskało na przykład Biblioforum – jedyna w swoim rodzaju biblioteka w centrum handlowym, otwarta latem 2015r.). Centrum współpracuje też na stałe z Zespołem Szkół im. J. Korczaka, którego niepełnosprawni uczniowie odbywają praktyki zawodowe na terenie CH FORUM. Ponadto centrum inicjuje lub angażuje się w dziesiątki innych projektów o profilu edukacyjnym i charytatywnym. Nazwę Bumerang zaproponowali nasi wychowankowie podczas wspólnych zajęć.

 

 

 

Wszystkie działania w Centrum "Bumerang" wspiera Polska Akcja Humanitarna, która finansuje posiłki dzieci uczestniczących w zajęciach w ramach programu "Pajacyk".

Aby wesprzeć akcję, kliknij w LINK!

 

 

Kierownik: Wanda Opoka
tel.: 507 319 462
e-mail: centrumrozwoju.bumerang@gmail.com
www.facebook.com/BUMERANG-Centrum-Rozwoju-Dzieci-i-Młodzieży

Hydeparknews
Undicom strony internetowe logo
Scout logo
Miasto Glwiice
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w KAtowicach
ZENonVR
Śląska Akademia Futbolu
DG KOMP
Piłkolandia - zabawy piłkarskie dla dzieci
19 Gliwicka Drużyna Harcerska
Fotograf Radosław Czapla
Zapisz się do newslettera
aby dowiedzieć się więcej!
zapisz się
wypisz się