Nikt nie pęka wszyscy walczą


Aktualności
Teatr dostępny dla wszystkich dzieci
Teatr dostępny dla wszystkich dzieci
Opublikowano: 2019-05-10

Teatr Miejski w Gliwicach otrzymał dużą dotację z programu „Kultura Dostępna”, realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Przedsięwzięcie „Teatr dostępny dla wszystkich dzieci” ułatwi ponad 300 dzieciom z niezamożnych rodzin przyjście do teatru, zobaczenie spektakli i udział w projektach edukacyjnych. Wielu rodziców nie stać na opłacenie swoim dzieciom nie tylko biletów wstępu do teatru, ale przede wszystkim innych podstawowych rzeczy: żywności, ubrań, leków. Udział tych dzieci w kulturze jest znikomy. Ten niedobry stan rzeczy staramy się poprawiać. Dzięki ministerialnemu grantowi możemy owe dotąd nieobecne dzieci u nas ugościć, dać to co mamy najlepszego i najwartościowszego. Ich odwiedziny w teatrze będą dla nas wielkim zaszczytem. – mówi Grzegorz Krawczyk, dyrektor Teatru Miejskiego.

 

Projekt realizowany jest w ścisłej współpracy z trzema instytucjami, które od lat działają na rzecz gorzej sytuowanych dzieci i młodzieży z Gliwic i powiatu gliwickiego. Wspierają nas Ośrodek Pomocy Społecznej, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Stowarzyszenie GTW. Dzięki nim wiemy do kogo powinniśmy zanieść zaproszenia na spektakle. Teatr zorganizował także transport dla dzieci, których rodzice nie będą mogli do nas przywieźć. – mówi Sandra Staletowicz, edukator i koordynator projektu. Liczne badania pokazują, że kontakt ze sztuką jest ważny dla rozwoju społecznego i emocjonalnego dzieci. Najmłodsi gliwiczanie coraz chętniej odwiedzają naszą Małą Scenę, a w najbliższych miesiącach dzięki projektowi „Teatr dostępny dla wszystkich dzieci” na widowni zasiądą też nowi widzowie z czego się bardzo cieszymy – dodaje Sandra Staletowicz.

Hydeparknews
Undicom strony internetowe logo
Scout logo
Miasto Glwiice
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w KAtowicach
ZENonVR
Śląska Akademia Futbolu
DG KOMP
Piłkolandia - zabawy piłkarskie dla dzieci
19 Gliwicka Drużyna Harcerska
Zapisz się do newslettera
aby dowiedzieć się więcej!
zapisz się
wypisz się